Tıbbi Sülük Tedavisi
Tıbbi Sülük Tedavisi

Tıbbi Sülük Tedavisi

 

Tıbbi Sülük Tedavisi Nedir?

 

 

Sülük tedavisi biraz geleneksel bir yöntem gibi gözükse de birçok faydası mevcuttur. Çok fazla hastalığa şifa olan sülük tedavisinde sülüklerin steril ve tek kullanımlık olması gerekmektedir. Sülük tedavisini güvenilir kişilere yaptırmak oldukça önemlidir aksi takdirde tedavi edilirken ortaya kan çıktığından dolayı kanla bulaşan AIDS, hepatit gibi hastalıkların bulaşması söz konusu olabilmektedir. “Sülük tedavisi nedir? Sülük tedavisini kimler uygulayabilir?” 

 

 

Sülük tedavisinde kullanılan sülüklerin baş ve kuyruk kısmında kan emen vantuzları bulunur ve bu vantuzlar yardımıyla sülükler ağırlığının 8 katı kadar kan (5-15 ml) emebilmektedir. Sülüğün salgılarında kanın pıhtılaşmasını önleyen, pıhtıyı eriten, tansiyonu dengeleyen, bağışıklık sistemini güçlendiren, ağrı kesici, kas gevşetici ve antibakteriyel etki gösteren yüzden fazla değerli enzim bulunur. Kişiden kişiye değişmekle birlikte, sülük tedavisi genellikle 5-7 seans uygulanmaktadır.

 

SÜLÜK TEDAVİSİ NEDİR?

 

Sağlık alanında sülüklerin ilk olarak kullanılması yaklaşık 2500 yıl öncesine dayanmaktadır. Bilinenin aksine kanı emerek değil kanı emerken ısırık bölgesinde salgıladığı sıvı ile hastaların tedavi edilmesine yardımcı olan bu canlılar günümüz de de medikal alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Emsallerine göre biraz daha pahalı bir tedavi yöntemidir.

 

SÜLÜK TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

 

Sülük tedavisi tok karnına yapılmaz. Yemek yedikten 2-3 saatlik bir açlık gereklidir. Sülük tedavisinden bir iki gün öncesinde protein içeren gıdalar yenmelidir. Sülükler vücudun belirli yerlerine konulmaktadır. Vücutta bulunan kan emildiğinde faydalı enzimler ve bileşikler daha faydalı çalışacaktır. Sülükler tarafından emilen vücudunuz kanlı gözükebilmektedir. Sülük işlemi uygulanan bölgede kanama devam edeceğinden kanın akması için bir pamukla bandaj yapılmalıdır.

 

 

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014